11.11.2022
“Türkiye Yüzyılına Nefes” Fidan Dikim Etkinliği 11.11.2022 Tarihinde Gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey'in himayelerinde “Türkiye Yüzyılına Nefes" sloganı ile Milli Ağaçlandırma Günü fidan dikim etkinliğini gerçekleştirdik.

Isparta Orman Bölge Müdürlüğümüz sorumluluk alanı içinde 13 lokasyonda 14.900 adet fidan toprakla buluşturuldu. Isparta Gölcük Tabiat Parkındaki etkinliğe Isparta Valisi Aydın Baruş, Kamu kurum ve kuruluşlarımızın temsilcileri, sivil toplum örgütleri, şehit yakınları ve gaziler ile çok sayıda öğrenci ve Bölge Müdürlüğümüz personeli katılım sağladı.

Isparta Orman Bölge Müdürümüz Rifat Ataş 11.11.2022 Milli Ağaçlandırma Gününün anlam ve önemiyle ilgili yaptığı konuşmada: 1839 yılında kurulan Orman Genel Müdürlüğü geçmişten gelen gücüyle Anadolu' ya yayılan kökleriyle Türkiye Cumhuriyetinin geleceğine nefes olmaya devam edeceğini, Gölcük Tabiat Parkımızda Osmanlı Devletinin simgesi haline gelen Çınar fidanlarının toprakla buluşturulacağını, dikilen bu fidanların vatanımız uğruna şehit ve gazi olan kahramanlarımız adına dikilerek onlarında geleceğine nefes olmalarını sağlayacağız dedi.

 Bölge Müdürümüz Osman Gazinin rüyası olan Çınar ağacının dallarının günümüze kadar ulaştığını, Anadolu' nun dört bir köşesine sağlam kökleriyle birlikte daha da büyüyeceğini, Teşkilatımızın her bir ferdi ile kıyamet kopana kadar fidan dikmeye devam edeceğimizi ifade ederek,  11 Kasım Milli Ağaçlandırma seferberliğinin dünyamız, ülkemiz ve Isparta'mız için hayırlı olmasını diledi. 

Törende Isparta Valisi Aydın Baruş, Isparta İlinin yüzölçümünün yaklaşık %50 sinin orman olduğunu ve bunun kıymetinin çok iyi bilinmesi gerektiğini, geçtiğimiz yıl çıkan yangınlarda 1400 hektar üzerinde ormanımızı kaybettiğimizi, bunun acısını halen ciğerlerimizde hissettiğimizi, bu acıların tekrar yaşanmaması için ormanlarımızı canımız gibi korumamız gerektiğine vurgu yaptı. Sayın Valimiz konuşmasında ormanları korumanın geçmişimize saygı duymak, şehit ve gazilerimizin emanetlerine sahip çıkmak, geleceğimizi teminat altına almak olduğunu dile getirerek, programın yapılmasında emeği geçenlere ve tüm katılımcılara teşekkür etti  

Tören programı ve konuşmaların ardından bütün katılımcılarla fidan dikimine geçilerek fidanlar toprakla buluşturuldu. 11.11 Milli Ağaçlandırma programı çerçevesinde Isparta Orman Bölge Müdürümüz sorumluluk alanında Isparta, Burdur ve Afyonkarahisar illerinde 28 ayrı lokasyonda fidan dikimi gerçekleştirilerek Bölge Müdürlüğümüz, İşletme Müdürlüklerimiz ve müstakil Şefliklerimizde halkımıza yaklaşık 10.000 adet ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı.​Yazdır