09.06.2022
Isparta İli Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon Toplantısı Yapıldı

2022 yılı Orman Yangınları ile Mücadele komisyon toplantısı 09.06.2022 tarihinde Bölge Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Isparta Valisi Sayın Aydın Baruş Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü amirleri ile Orman Bölge Müdürümüz Rifat Ataş ve ilgili diğer kurum amirleri katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Isparta Valisi Sayın Aydın Baruş, “Orman yangınlarıyla mücadele konusunda Isparta Orman Bölge Müdürlüğünün sergilediği çalışmalardan ötürü teşekkür ederek, bütün kurumlar olarak olay öncesinde hazırlık çalışmaları çerçevesinde birimler arasında koordinasyon ve iletişim ile yangın tehlikelerinin bertaraf edilmesinin önemine" vurgu yaptı.

Bölge Müdürlüğümüz Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Abdül Kadir Taşer tarafından, önceki yıllarda çıkan orman yangınlarına ait istatistiki  veriler ile orman yangınları mücadele organizasyonu hakkında bilgiler içeren sunumdan sonra, Sayın Valimiz Başkanlığında 2022 yılı Yangın Komisyon kararlarına son şekli verilerek imzalandı. ​Yazdır