19.01.2022
Bölge Müdürlüğümüzde Vefa ve Veda Gecesi

Isparta Orman Bölge Müdürlüğünde görev değişikliği nedeniyle ataması Orman Genel Müdürlüğümüze yapılan Bölge Müdürümüz Refik Ulusoy için vefa ve veda programı yapıldı.

Veda Programına Isparta Orman Bölge Müdürümüz Rifat Ataş, Silvikültür Daire Başkanı Kahraman Temur, Burdur 6. Bölge Müdürü Mahmut Temel, Toç Bir-Sen Isparta Şube Başkanı Kuddusi Uranlı, Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Bölge, İşletme ve Emekli personeller katıldı.

Veda programında bir konuşma yapan Bölge Müdürümüz Refik Ulusoy; Isparta Orman Bölge Müdürlüğünü devrettiği Rifat Ataş beye yeni görevinde sağlıklı, huzurlu ve başarılı çalışma dilekleriyle, programı düzenleyen, katılan Bölge Müdürümüze ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum; “İnsana Saygı, İşine Saygı prensipleri çerçevesinde 2 yıl görev yaptığım, Isparta Orman Bölge Müdürlüğünde 2 yıl içerisinde yaşadığımız pandemiye, teknik eleman kadrosunun % 70 inin değişmesine rağmen, işlerimizi zamanında, programlara uygun ve huzurlu bir şekilde yaptıklarını, bu nedenle tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca 2021 yılında meydana gelen çok büyük tehlike arz eden orman yangınlarını, çok zor iklim ve arazi şartlarında, personel ve ekipman eksikliğine rağmen doğru müdahale ve fedakarca çalışmalarla önleyen, çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Kuranda Yaratıcımız “Hanginizin daha iyi davranış göstereceğinizi görmek için size hayat veriyoruz" ve “Müslümanlar kardeştir" der. Bu nedenle insana saygı konusu benim için çok önemli, hepimiz erdemli insan yani iyi insan olmalıyız. Hepimiz kendimizi düzelte biliriz, kimse kimseyi düzeltemez. İyi insan olabilmek için önce doğruları bilmeliyiz, doğruları öğrenmenin en iyi yolu da doğru kitaplar okumalıyız, buradan öğrendiğimiz doğruları içselleştirip uygulamalıyız. Doğruları uygulanmadıktan sonra bilmemiz, konuşmamız bir işe yaramıyor ki.

“Dünyada en iyi olmak değil, dünya için iyi biri olmak" Der, Acar Baltaş

“Vicdanı eğitmeden aklı eğitmek tehlikelidir." Der, Aristo

“Dün akıllıydım dünyayı değiştirmek istedim, bu gün bilgeyim kendimi değiştiriyorum" Der, Mevlana

Isparta'dan çok güzel duygular, dostluklar, Hatıralarla ayrılacağım ve sizleri özleyeceğim, hepinize Allahtan sağlık, huzur ve başarılar diliyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum" Dedi.

Veda Programında konuşma yapan Orman Bölge Müdürümüz Rifat Ataş, Genel Müdürlüğümüze tayini çıkan Eski Bölge Müdürümüz Refik Ulusoy'a yapmış oldukları başarılı çalışmalar için teşekkür ederek, bu programın bir veda olmadığını, örnek kişiliği ile daha birçok görevde teşkilatımız için beraber hizmetlerde bulunulacağını ifade ederek bundan sonraki görev hayatında sağlıklı, huzurlu ve başarılı çalışmalar diledi. Program hediyelerin takdimi ve çekilen hatıra fotoğraflarıyla tamamlandı. ​Yazdır